TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Czarna Góra DriftWeekend 15-16.07 na Czarnej Górze należał będzie do miłośników motoryzacji. Na starcie staną zawodnicy walczący o driftingowy Puchar Polski.


Zawody na Czarnej Górze będą 3. rundą tegorocznego Pucharu Polski. Do startu dopuszczeni są wyłącznie kierowcy z licencją zawodnika Drift Open i auta tylko z tylnym napędem.
Celem zawodników jest pokonanie trasy składającej się z wyznaczonej sekwencji zakrętów w stylu najwyżej ocenionym przez zespół sędziów. Jurorzy będą zwracali uwagę na prędkość, kąt wychylenia samochodu, linię przejazdu oraz widowiskowość.
Zawody składają się z dnia treningowego, połączonego z kwalifikacjami do TOP 32 (32 najlepszych kierowców zostaje zakwalifikowanych do zawodów). Każdy z kierowców ma prawo do trzech przejazdów eliminacyjnych. Przejazdy w zawodach odbywają się parami, a do następnego etapu dostają się zwycięzcy par.
W harmonogramie zawodów przewidziane są także przejazdy Drift Taxi, czyli odpłatne jazdy publiczności z zawodnikami. Start imprezy na Czarnej Górze w sobotę o godzinie 9.30, a w niedzielę o godz. 10.00. Bilety wstępu: 15 zł w sobotę i 25 zł w niedzielę. Szczegóły na dritfopen.com


Drift
Technika jazdy samochodem polegająca na pokonywaniu zakrętów bez znacznej utraty prędkości w kontrolowanym poślizgu. Za kolebkę driftingu jako dyscypliny sportowej uważana jest Japonia, gdzie w latach 60. i 70. XX w. organizowane były pierwsze nielegalne wyścigi tego typu. W Polsce pierwsze zawody odbyły się w 2004 roku.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

18 października 2017
Imieniny obchodzą:
Juliusz, Łukasz, Julian, Bogumił, Hanna, Klementyna

Dzisiejsze wydarzenia

  • Festiwal Aktorstwa Filmowego. Bystrzyca Kłodzka, MGOK,ul. Wojska Polskiego 20.

  • Teatr Polska – spektakl GniazdoKłodzko, sala widowiskowa KCKSiR, pl. Jagiełły 1, godz. 17.00, wstęp 20 zł (w dniu spektaklu 30 zł).


Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej